Mini Przewodnik po Warszawie!

Mini Przewodnik po Warszawie!

20/03/2017

Rozpoczynamy Tydzień warszawski! Zastanawiacie się jak spędzić interesujący weekend w Warszawie? Już za chwilę otwarcie sezonu w Stolicy! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka propozycji, gdzie koniecznie powinniście się pojawić aby poczuć klimat miasta.Lubisz aktywnie spędzać czas? Przyjedź na Maraton!


Bieganie w Warszawie ma się świetnie. Odbywają się tu dwa duże maratony - na wiosnę Orlen Warsaw Marathon, a na jesień największy polski bieg uliczny Maraton Warszawski. Oprócz tego wystartować można w kilku półmaratonach, a biegów o krótszych dystansach znajdzie się kilkadziesiąt. W Warszawie każdy, nawet początkujący biegacz znajdzie dla siebie zawody, w których mógłby się sprawdzić.

Więcej: https://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php

Bilet do Warszawy już od 9 zł! Kup bilet teraz

Jedziesz w tym miesiącu? Odbierz RABAT -15%Rekreacja i relaks nad Wisłą!


Wielkie otwarcie klubów i restauracji nad Wisłą już w maju! Fanpage Schodki nad Wisłą planuje oficjalne otwarcie sezonu wiślanego już 1 maja. W nadwiślańskim lokalu La Playa sezon rozpocznie się 19 maja - niepowtarzalne połączenie tropików i atmosfery wielkiego miasta, które tak fantastycznie tętni nocnym życiem. Szalone noce nad brzegiem Wisły nadchodzą wielkimi krokami, a my pragniemy przywitać je najpiękniej jak to możliwe! - tak do udziału w imprezie otwarcia zachęcają organizatorzy. Dodatkowo dla miłośników natury czeka praska „dzika” strona Wisły, gdzie można odpocząć z przyjaciółmi na leżakach słuchając koncertów muzycznych.

Więcej: http://www.wislawarszawa.pl/

Bilet do Warszawy już od 9 zł! Kup bilet teraz

Jedziesz w tym miesiącu? Odbierz RABAT -15%Plac Grzybowski - małe miasteczko w sercu Warszawy.


Można tu uciec przed odgłosami wielkiego miasta dobiegającymi z położonej nieopodal ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Kilka kroków dzieli Cię od naszego przystanku pod Pałacem Kultury i Nauki, by poczuć atmosferę stołecznego placu Grzybowskiego, łączącego tradycję z nowoczesnością, różne style architektoniczne oraz dwie kultury - żydowską i chrześcijańską. Jarmark na plac Grzybowski powraca w czasie organizowanego od 2004 r., z inicjatywy fundacji Shalom i jej dyrektorki Gołdy Tencer, Festiwalu Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera”. Koncerty, spektakle, wystawy i zabawy sprawiają, że plac tętni życiem. Warszawiacy i goście z różnych stron świata przybywają tu tłumnie, by wspólnie świętować.

Więcej: http://www.festiwalsingera.pl/

Bilet do Warszawy już od 9 zł! Kup bilet teraz

Jedziesz w tym miesiącu? Odbierz RABAT -15%Plac Zamkowy – serce miasta!


Sercem Warszawy jest plac Zamkowy z kolumną Zygmunta. Plac bywa widownią imprez i koncertów, na co dzień stoją na nim oczekujące na klientów dorożki, a także (w sezonie letnim) kolejka staromiejska i riksze. W Zamku Królewskim, od XVI w. rezydencji polskich władców, zwiedzić można pełne przepychu komnaty królewskie i dworskie oraz galerię, prezentującą dzieła największych polskich malarzy.

Więcej: https://www.zamek-krolewski.pl/

Bilet do Warszawy już od 9 zł! Kup bilet teraz

Jedziesz w tym miesiącu? Odbierz RABAT -15%Krakowskie Przedmieście – skarbnicą zabytków


Do głównych obiektów znajdujących się przy tej ulicy Krakowskie Przedmieście w Warszawie należą:

 • Kościół akademicki św. Anny,
 • Pomnik Adama Mickiewicza,
 • Pałac Prezydencki i pomnik ks. Józefa Poniatowskiego,
 • Hotel Bristol – najsłynniejszy w Warszawie,
 • Kościół sióstr Wizytek, gdzie przez lata rektorem był ks. Jan Twardowski, a organistą Fryderyk Chopin
 • Uniwersytet Warszawski, z Pałacem Kazimierzowskim (dawną letnią rezydencją króla Władysława IV i Jana Kaziemierza), budynkami poszczególnych wydziałów i pomnikiem Wiecznego StudentaKrakowskie Przedmieście w Warszawie
 • Akademia Sztuk Pięknych,
 • Kościół św. Krzyża, w którym zostało złożone serce Fryderyka Chopin i Władysława Reymonta,
 • Pałac Staszica – pałac Polskiej Akademii Nauk i pomnik Mikołaja Kopernika.

Bilet do Warszawy już od 9 zł! Kup bilet teraz

Jedziesz w tym miesiącu? Odbierz RABAT -15%Multimedialny pokaz fontann!


Multimedialny Park Fontann w Warszawie jest to kompleks czterech fontann znajdujący się na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście w Warszawie. W przeszłości w tym miejscu znajdował się zbiornik wodny o nerkowatym kształcie. Teren, na którym zlokalizowano fontanny, nazywany jest czasem niesłusznie Podzamczem – w rzeczywistości do podzamcza, czyli podnóża Zamku Królewskiego - jest stąd ponad 500 m.

Kompleks składa się z:

 • trzech niecek wypełnionych wodą i fontanny tzw. suchej
 • 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo)
 • 295 reflektorów LED RGB
 • 22 pomp o łącznej mocy 285,5 kW
 • lasera RGB o mocy 15 W
 • projektora
 • centralnej jednostki sterującej Show Music Controler

Więcej: http://www.parkfontann.pl/

Bilet do Warszawy już od 9 zł! Kup bilet teraz

Jedziesz w tym miesiącu? Odbierz RABAT -15%Plac Konstytucji


Jeden z najważniejszych placów w Warszawie. Jest to socrealistyczne założenie architektoniczno-urbanistyczne z czasów PRL-u. W letnie miesiące odbywają się tu przedstawienia teatralne, targi warzywne, pokazy mody itp. W pobliżu znajdziemy również liczne restauracje, gdzie możemy dobrze i smacznie zjeść. W pobliżu placu znajduje się kolejne miejsce, które należy odwiedzić - Plac Zbawiciela.

Więcej informacji: http://spacer-po-warszawie.blogspot.com/2014/04/plac-konstytucji.html

Bilet do Warszawy już od 9 zł! Kup bilet teraz

Jedziesz w tym miesiącu?Odbierz RABAT -15%