RAPORT "Ceny transferów lotniskowych w Europie"

RAPORT "Ceny transferów lotniskowych w Europie"

12/07/2017

Raport „Ceny transferów lotniskowych w Europie” to zestawienie i porównanie najnowszych danych dotyczących cen i odległości transferów najczęściej wybieranych kierunków przez pasażerów linii lowcostowych. Najtańsze i najdroższe transfery za 1 km porównane z cenami biletów oraz najdłuższe i najkrótsze trasy — opisywane dane z analizy wpływają na komfort oraz na łączny budżet wakacyjnych podróży.

INFORMACJA PRASOWA, 12.07.2017

Obserwowany w ostatnich latach wzrost zainteresowania podróżami lotniczymi oraz łatwość w planowaniu rezerwacji poprzez internet sprawia, że coraz częściej decydujemy się na zwiedzanie Europy na własną rękę. W 2016 roku najbardziej atrakcyjną ofertą połączeń lotniczych dla pasażerów miał m.in. Ryanair, który wśród europejskich linii zajął pierwsze miejsce w liczbie przewiezionych osób w liczbie 117 mln oraz sprzedał blisko 95,1% dostępnych biletów – przez co linia jest światowym liderem najwyższego wypełnienia miejsc. Wzrost konkurencji na rynku przyczynił się do obniżania cen lotów oraz otwarcia nowych tras z Polski. Niski koszt przelotów wpływa na wybór przez operatorów lotnisk oddalonych od centrów miast nawet o 125 km (Hahn-Frankfurt) – dlatego planując podróż konieczny jest dodatkowo zakup biletów na szybki dojazd autobusem—przyczynia się to znacząco do wzrostu kosztów podróży. W raporcie uwzględnione jest jedyne polskie lotnisko tanich linii w Modlinie, które od początku było budowane z myślą o niskobudżetowych połączeniach lotniczych.

W odpowiedzi na duże zainteresowanie podróżnych transferami autobusowymi z lotnisk przedstawiamy Państwu Raport „Koszty dojazdu autobusem na europejskie lotniska”, który w znaczący sposób pomoże w zaplanowaniu całkowitego budżetu potrzebnego na dojazd z i na lotnisko.

Zapraszamy do pobrania i lektury Raportu!POBIERZ RAPORT PDF >>>

POBIERZ INFOGRAFIKĘ >>>TREŚĆ RAPORTU:

Analiza transferów na europejskich lotniskach

Analiza cen dojazdu na lotniska w Europie obejmuje swoim zasięgiem cały kontynent, najczęściej wybierane miejscowości wśród podróżników – kraje skandynawskie, obszar śródziemnomorski, Europa Zachodnia i Centralna. Wybrane przykłady bardzo dobrze obrazują różnice pomiędzy ceną biletu a odległością jaką podróżni muszą przejechać. Wynika z tego fakt, że niska cena biletu nie musi odzwierciedlać niskiego kosztu za kilometr przejechany autobusem.

TOP 5 najtańszych transferów za 1 km!

Aby obiektywnie przedstawić najtańszy dojazd z i na lotnisko w raporcie porównano cenę biletu do odległości, która jest konieczna aby dotrzeć do celu. Na 5 miejscu uplasowało się połączenie Stansted (STN) – Londyn, cena przejazdu w jedną stronę za przejazd 1 km to 0,66 zł, 4 miejsce połączenie Skavsta (NYO) – Sztokholm tu za 1 km zapłacimy 0,58 zł, 3 miejsce Fiumicino (FCO) – Rzym cena 0,54 zł, 2 miejsce Hahn (HHN) – Frankfurt 0,48 zł i najtańsze połączenie za przejazd 1 km to Bergamo (BGY) – Mediolan z ceną 0,43 zł.

Połączenie z Lotniska Modlin (WMI) do Centrum Warszawy wg zestawienia znajduje się na 9 miejscu z ceną 0,83 złotych za 1 km.

TOP 5 najdroższych transferów za 1 km!

Najdroższe transfery na lotniska w Europie są prawie cztery razy wyższe od najtańszego Bergamo (BGY) – Mediolan. 5 miejsce to połączenie Trevisio (TSF) – Wenecja przy cenie za 1 km zapłacimy 1,59 zł. 4 miejsce Keflavik (KEF) – Reyjkjavik z kosztem 1,71 zł. 3 miejsce dla trasy Palma (PMI) – Majorka 1,97 zł. 2 miejsce El Prat (BCN) – Barcelona 2,01 zł. Za najdroższy transfer zapłacimy jadąc z Dublina na Lotnisko Dublin International (DUB) aż 2,04 zł (najtańszy 0,43 zł).

Gdzie kupimy najtańszy bilet, a gdzie najdroższy?

Inaczej niż w przypadku ceny biletu za 1 km kształtuje się ranking nominalnych cen biletów, który jest niezależny od odległości. Najdroższy bilet za transfer zapłacimy 117,75 zł na trasie Trop (TRF) – Oslo, również drogie połączenia to Keflavik (KEF) – Reyjkjavik 86,40 zł oraz Weeze (NRN) – Dusseldorf gdzie bilet kosztuje 63,75 zł. Najtańszy bilet jest dostępny dla połączenia dla Lisbona (LIS) – Lizbona w cenie 12,33 zł, Ciampino (CIA) – Rzym oraz Fiumicino (FCO) – Rzym to koszt 17 zł. Kolejnym tanim połączeniem jest Bergamo (BGY) – Mediolan za 21,25 zł.

Wśród transferów na lotniska europejskie na 6 miejscu najtańszych biletów wg zestawienia plasuje się połączenie Lotnisko Modlin (WMI)—Warszawa Centrum, gdzie bilet kosztuje 33 zł z czasem przejazdu 45 minut.

Najdalsze i najbliższe transfery lotniskowe w Europie

Przylatując na wybrane lotnisko ważny jest również czas przejazdu i odległość jaką musimy przebyć do docelowego miasta. Rozbieżności w odległościach transferów są bardzo duże. Najdłuższe trasy to m.in.: Hahn (HHN) – Frankfurt 125 km, Torp (TRF) – Oslo 120 km, Skavsta (NYO) – Sztokholm 106 km oraz Weeze (NRN) – Dusseldorf 85 km i Beauvais (BVA) – Paryż 83,6 km. Najkrótsza trasa liczy 7,8 km Lisbona (LIS) – Lizbona, następnie tylko 10,8 km mamy do przebycia Palma (PMI) - Majorka oraz 12,5 km dla połączeń El Prat (BCN) – Barcelona i Dublin International (DUB) – Dublin. Trasa Lotnisko Modlin (WMI) – Warszawa Centrum wg zestawienia znajduje się w pierwszej 10 najkrótszych tras transferowych w Europie z dystansem 40 km.

Łatwy dojazd do Modlina

Linia ModlinBus powstała z myślą o wszystkich podróżnych, którzy chcą zapewnić sobie łatwy dojazd do Modlina. ModlinBus to nie tylko autobus na lotnisko w Modlinie – to również wysoki komfort: regulowane siedzenia, klimatyzacja, Wi-Fi, Multimedialny System Rozrywki (tablety w każdym fotelu). Przewoźnik oferuje liczne promocje m.ini.: „Planujesz-Zyskujesz”, gdzie ceny przejazdów zaczynają się już od 9 zł! To taniej niż podróż pociągiem czy samochodem. Wystarczy odpowiednio wcześniej kupić bilet przez Internet na stronie www.modlinbus.pl Dzięki elastycznemu cennikowi – podobnie jak w liniach lotniczych – bilety kupowane z dużym wyprzedzeniem są zaskakująco tanie.
Ważna informacja:

Powyższy Raport „Ceny transferów lotniskowych w Europie” jest objęty licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści i zdjęć zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy Modlinbus.pl jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.modlinbus.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.